Hakkımızda

 http://www.infoteknikofis.com.tr

  İnfoteknik Büro Makineleri San.ve Tic. Ltd. Şti. 2000 yılından itibaren Büro Makineleri satış ve servisi konusunda hizmet vermektedir. Ricoh,Nashuatec, Rexrotary, Gestetner ve Brother markası ile ANADOLU VE AVRUPA yakası  Satış ve Servis   hizmeti vermektedir.Satış ve sonrası hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmak öncelikli hedefimizdir. Uzman Satış kadromuz, etkili servis ağımızla en iyi hizmeti vermek ilk düşünce ve amacımızdır.Çalışmış olduğumuz markalara ilave olarak toshiba türkiye distribütörü olan ELEKTROMAK İLE TOSHİBA markasının avrupa yakası yetkili satış ve servis hizmetini vermekteyiz.

 

        Fotokopi Makinasının İcadı

1903′te George C. Beidler Rektigraf adlı ilk fotokopi makinesini icat etti, ama bu işlem aslında belgelerin baskısını yapmaktan ibaretti ve tutulmadı. 1903′de Carlson elektron fotoğrafçılığı adını verdiği yöntemi bulana dek belgeler elektrostatik olarak çoğaltılamıyordu.

Carlson, Amerika’da yaşanan Büyük bunalımdan sonra işini kaybedinceye dek, Bell Telephone Labratories’te araştırmacı mühendis olarak çalışıyordu. Bunun ardından, önce patent avukatlığı yaptı, sonra da New York’taki elektronik firması P.R. Mallory & Co.’nun patent departmanında işe girdi; buradayken dikkatini patent işlerini hızlandırmak için bir kopya makinesi icat etmeye yoğunlaştırdı. New York Halk Kütüphanesi’nde araştırma yaparken Paul Selenyi’nin çeşitli maddelerin elektrik iletkenliğinin ışığa bağlı olarak değiştiğine dair ilkesini keşfetti. Selenyi’nin ilkesini, kopyalamaya uyarladı ve bu değişken iletkenliği, kopya edilecek belgenin sabit bir gölgesine dönüştürmek üzerine deneyler yaptı. 8 Eylül 1938′de elektron fotoğrafçılığı için patent başvurusunu yaptı ve ertesi ay bu süreci başarıyla uygulayarak yaptığı deneyin tarihini ve yerini cam bir levhadan mumlu kağıdın üzerine geçirdi: “10-22-39 Astoria”

Carlson, 20 şirketin kapısını çaldıysa da buluşuyla ilgilenen çıkmadı; ama 1944′te Columbus’taki Battelle Memorial Enstitüsü , bir telif hakkı sözleşmesi altında, fikri geliştirmek için çalışmasını kabul etti. Ronald M Schaffert bu süreci geliştirdi ve sonunda üretim hakları Haloid Corporation’a satıldı; bu şirket , Carlson’ın buluşunun adını Xerography olarak değiştirdi. Haloid şirketi, zerografi ilkesiyle çalışan ilk fotokopi makinesini 1959′da üretti.